blog

Ogłoszenia motoryzacyjne w Internecie? Jak wystawić i ile to kosztuje?

Internet na dobre zmienił nasze życia. Otworzył przed nami naprawdę wiele możliwości i ułatwił wiele codziennych spraw. Bez wątpienia jedną z nich jest funkcjonowanie rynku używanego. Kiedyś, jeżeli chcieliśmy sprzedać samochód, jedynymi opcjami było przylepienie kartki na boczną szybę, rozwieszanie ulotek lub oddanie auta do komisu, oczywiście uiszczając przy tym pewną opłatę za wynajem placu lub pośrednictwo w sprzedaży. Teraz zaś cała procedura jest o wiele łatwiejsza i wystarczy na przykład wystawić ogłoszenie na jednym z portali oferujących takie usługi. Tutaj jednak może pojawić się pytanie: jak można to zrobić i ile przyjdzie nam za to zapłacić?

Jak wystawić ogłoszenie motoryzacyjne w Internecie?

Obecnie samochody używane najczęściej sprzedaje się w sieci. Jest to spowodowane ogromnym wzrostem liczby osób korzystających z Internetu, a także naprawdę szybkim rozwojem portali, które oferują szybkie i wygodne zamieszczanie ogłoszeń motoryzacyjnych. W zaledwie kilka minut możemy sprawić, że nasza oferta znajdzie się w sieci i inni użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy nasz samochód jest warty kupna. Jak więc stworzyć dobre ogłoszenie, które będzie dobrze prezentować nasze auto, a także zachęci potencjalnego klienta to sprawdzenia go na żywo?

Przede wszystkim najpierw musimy wybrać portal, na którym umieścimy ogłoszenie. Nie musimy się jednak ograniczać do jednego – wiele osób postanawia umieścić swoją ofertę na kilku różnych stronach, by zmaksymalizować szansę na znalezienie kupca. Na stronie głównej takiego portalu znajdziemy prawie zawsze naprawdę spory przycisk o treści „Dodaj ogłoszenie”. Po naciśnięciu zostaniemy przekierowani do kreatora ogłoszenia, który krok po kroku poprowadzi nas przez konfigurację naszej oferty.

Na początku musimy oczywiście wypełnić podstawowe informacje o naszym pojeździe – marka, model, rok produkcji, miejsce pierwszej rejestracji, numer VIN, generacja naszego auta, jeżeli ten model posiadał ich kilka, a także dostępne rozszerzenia i udogodnienia. Dzięki temu klient od razu będzie wiedział, co oferuje nasz samochód i czy spełnia on jego oczekiwania. Potem musimy stworzyć rzucający się w oczy tytuł oraz opis auta, który będzie rzetelnie i przekonująco określał, jakie jest to auto, czy jesteś jego pierwszym właścicielem, czy posiada ono ubezpieczenie, a także jakie naprawy był ostatnio wykonane. Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć nasze szanse na znalezienie chętnej osoby do bliższego zapoznania się z naszym autem, a może nawet i jego zakupu.

Ile kosztuje stworzenie ogłoszenia motoryzacyjnego w Internecie?

Jeżeli zaś chodzi o koszty stworzenia ogłoszenia, wszystko zależy od portalu, który wybierzemy. Niektóre oferują całkowicie darmowe stworzenie ogłoszenia, inne zaś albo dopuszczają taką możliwość do pewnej kwoty, albo będą prosiły nas o wniesienie opłaty. Nie powinna być ona jednak wyższa niż kilkanaście-kilkadziesiąt złotych. Istnieje jednak możliwość stworzenia płatnego ogłoszenia. Dzięki temu, nasza oferta będzie przez stronę priorytetyzowana i pokazywana innym odwiedzającym w pierwszej kolejności. To również nie jest za duży koszt, a może naprawdę mocno pomóc nam w wyróżnieniu się w gąszczu innych aut i szybszemu znalezieniu kupca. Nie jest to jednak obowiązkowe i jeżeli chcesz wystawić swój samochód za darmo, będziesz w stanie to bez problemu uczynić.

5/5 - (1 vote)